Sprzedajemy auto do skupu

Sprzedaż auta bywa na ogół zagmatwana i w głównej mierze czasochłonna. Wszystkim tym, którzy nie mają czasu na szukanie klienta i organizowanie wszelkich formalności związanych ze sprzedażą, zaleca się skorzystanie z usług przedsiębiorstwa, jakim jest skup aut.

Jak funkcjonuje skup aut?

Działanie opiera się na ogromnie prostych regułach. Wystarczy, że zademonstrujemy firmie auto, które pragniemy zbyć, chociażby przy pomocy formularza na stronie internetowej, dzięki temu dostaniemy wycenę, czyli propozycję cenową, za jaką dany skup aut mógłby odkupić auto. Wycena przeprowadzana przez internet jest wyceną szacunkową, wszystko dlatego, iż firma nie ma pewności, czy właściciel pojazdu samochodowego podał wszystkie znaczące dane odnośnie pojazdu samochodowego. Jeżeli dane te są zgodne, później w trakcie bezpośrednich oględzin samochodu, cena pozostaje taka sama jak w formularzu. Wycena samochodu to rzecz jasna nie wszystko, wszak kluczowa jest pełna procedura sprzedaży, która w skupach jest mało skomplikowana. Aby odsprzedać samochód po jego wycenie wystarczy dowieźć go do siedziby firmy. Jeśli nie ma takiej możliwości, bo dla przykładu klient nie ma na to czasu, czy też samochód nie jest w stanie przejechać żadnego kilometra, w takiej sytuacji to pracownicy skupu pojazdów są delegowani do tego, żeby odebrać samochód od sprzedającego. Taki odbiór samochodu w znacznej części skupów jest całkowicie darmowy.

Sposób rozliczenia ze skupem

Z pewnością jest to jedna z najważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o odsprzedaż samochodu. Skup aut za gotówkę - przede wszystkim w taki sposób działają skupy. Już w momencie odsprzedaży samochodu klientowi przekazywana jest gotówka do ręki. Istnieje ponadto możliwość dokonania przelewu na konto sprzedającego - jest to rozwiązanie dla tych, którzy wolą mieć wszystko prawidłowo zaksięgowane.

Warto wybrać firmę z wieloletnim doświadczeniem na rynku, która gwarantuje ekspresowe załatwienie rozmaitych spraw które związane są ze sprzedażą. Oprócz tego istotne są również pozytywne rekomendacje, które świadczą o tym, w jaki sposób firma funkcjonuje na rynku.

Motofirma - skup aut
ul. Ustronna 50
15-161 Białystok

Dodaj komentarz