Olejek rycynowy a pielęgnowanie skóry ciała

Jednym z najbardziej skutecznych naturalnych preparatów używanych do dbania o urodę jest olej rycynowy, który znany był też naszym matkom oraz babciom. Współcześnie dawne, działające preparaty pielęgnujące powracają do łask. Wspaniały olejek rycynowy świetnie sprawdzi się do pielęgnacji skóry każdego rodzaju. Tutaj dowiesz się, czy warto posiadać ten olej w swojej kosmetyczce.

Perfekcyjny kosmetyk dla bardzo trudnych cer

Niezbyt wiele kobiet może pochwalić się świetną skórą, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Większość kobiet natomiast każdego wieczoru zmaga się z kłopotami skórnymi do których wlicza się zaczerwienienia, zmarszczki czy trądzik. Nie trzeba natomiast mieć półki pełnej kosmetyków, które w większości wypadków nie gwarantują żadnych efektów, trzeba tylko kupić olejek rycynowy, przy pomocy, którego z problemami tymi będzie można się szybko uporać. Trzeba wiedzieć ponadto, że olejek rycynowy ma działanie lecznicze na skórę i powinno się go używać w przypadku takich problemów jak poparzenia słoneczne, liszaj czy kurzajki.

Aby olej był efektywny w pielęgnacji cery lub skóry ciała trzeba dowiedzieć się, w jaki sposób winien on być używany. Olej należy wetrzeć z pomocą wacika w wybrane miejsce, a potem trzeba zostawić go na około godzinę, po tym czasie należy go zmyć ze skóry. Regularne stosowanie olejku przez kilkanaście dni pozwoli prędko uporać się z brzydkimi problemami skórnymi. Olejek można zastosować na oparzoną skórę, zmarszczki, partie skóry które są delikatne i w każdym innym wypadku. Jest on łagodny dla skóry i jest pomocy w jej leczeniu. Paniom obawiającym się wystąpienia uczulenia poleca się uprzednio sprawdzić na niewielkim obszarze skóry przypuszczalną reakcję uczuleniową.

Więcej o: olejek rycynowy

Dodaj komentarz